3 x NIE

 

STOP o NNN

Dzisiaj mówimy : 3 X NIE

NIE BĄDŹ GŁUPI

NIE BĄDŹ BIERNY

NIE DAJ SIĘ OKRADAĆ

 

Wybierz bank z którym masz problem kredytowy , donieś na bank , opisz swój problem, skonsultuj się z prawnikiem , Wybierz region, zgłoś się do nas, dołącz się do akcji protestacyjnej ,kup koszulkę , zorganizuj manifestację w swoim mieście ,nie czekaj – zrób to ze znajomymi.

Szanowni Państwo

Rozwiejmy kolejne mity medialne, które tworzą i żerują za ich pomocą na nas BANKSTERZY:

BANKSTERZY Nazywają nas potocznie frankowcami czyli frank – owcami , kukłami, a sale operacyjne banków gdzie nas się okrada w żargonie banksterskim to ubojnie .

CRW to centrum restrukturyzacji wierzytelności , czyli działy windykacji , na tym polega w ich perfidii restrukturyzacja.

Jeżeli tak to nazywajmy się tak i my CHFRANKOWCY.PL zniknie jedna z metod dzielenia nas na ugrupowania a przecież problem mamy wspólny pomimo wymyślanych przez troli bankowych różnic , a i opinia publiczna też dostanie jednolity przekaz.

Jesteśmy frankowcami bo tak nas nazywają banksterzy w mediach, a tym czasem rzeczywistość jest trochę inna :

 1. Czy były kredyty faktycznie frankowe – prawdopodobnie tak, ale to nie one są przedmiotem naszego sprzeciwu społecznego i prac nad ustawowym rozwiązaniem problemu.
 2. Czego problem dotyczy : kredytów złotówkowych waloryzowanych do walut obcych, w tym kredytów indeksowanych i denominowanych do chf ( franka szwajcarskiego , ale były też denominowane do euro i pary jen/frank)
 3. Czy banki miały franki ? A w czym może to dotyczyć naszego problemu? Banki mogły dowolnie zarabiać na swoich działaniach operacyjnych w tym i mogły uprawiać cinkciarstwo ( swapy,cirsy) , skoro prawo tego nie zabrania. Lecz czym innym jest zarabianie na handlu walutami , a czym innym udawanie że się nimi z nami handlowało ,bo my nigdy żadnego franka od banków nie dostaliśmy. Mamy tylko zapis w umowach i saldo kredytu prowadzone we frankach szwajcarskich , a czasami zostaliśmy zmuszeni do kupowania waluty na wolnym rynku i wpłacania jej do banków.
 4. Jaka jest faktyczna różnica między zwykłym kredytem złotówkowym oprocentowanym wg wibor, a kredytem złotówkowym waloryzowanym do waluty obcej (np. chf) oprocentowanym wg stawki libor ? :
  1. Czy Kredyt złotówkowy oprocentowany wg wibor ma wyższe oprocentowanie ale niezmienny kapitał początkowy do spłaty
  2. Czy Kredyt waloryzowany ma nieokreślony kapitał początkowy w złotówkach i nieokreślone oprocentowanie ,pomimo określenia podstawy wg zmiennego libor , ale liczonego od zmiennej podstawy (kapitału) określonego w chf , który ciągle wzrasta wraz ze wzrostem kursu waluty waloryzacji.
 5. Czy kurs waluty waloryzacji może powrócić do kursu z dnia udzielenia kredytu, czyli czy może być przywrócona pierwotna faktycznie udzielona wartość kredytu :
  1. tak ,ale tylko na drodze ustawowego lub sądowego unieważnienia klauzul walutowych w umowach kredytowych.
  2. Średni kurs waluty może zmienić się w czasie ,trend na czasowe obniżenie może pojawić się w wyniku działań spekulacyjnych (banki) i w określonym celu np. rozdmuchania bańki spekulacyjnej np. w połączeniu ze wzrostem cen nieruchomości w danym atakowanym regionie (projekt Abakus autorstwa GS)
 6. Czy kredyt frankowy jest tańszy od złotówkowego ,czyli jaka jest faktyczna wartościowa różnica pomiędzy obydwoma produktami bankowymi ( dla porównania 300 tys pln z dnia 9.08.2008 r bank PKO BP okres 15 lat – 180 rat) po upływie 50% okresu spłaty bez opóźnień :
  1. Kredyt złotówkowy ( wg banku klient nie miał zdolności kredytowej , ale miał ją do kredytu waloryzowanego) :
    1. Kapitał początkowy wrzesień 2008 – 300 000 pln
    2. Pierwsza rata
    3. Oprocentowanie początkowe
    4. Kapitał spłacony do maja 2016
    5. Saldo kredytu z 31 maja 2016
    6. Całkowity koszt kredytu od dnia udzielenia
    7. Ckk/kp = tyle bank chce zarobić do dzisiaj na pożyczonym kapitale w pln
  2. Kredyt waloryzowany do chf ( W pln/chf) wariant regularnej spłaty bez opóźnień
    1. Kapitał początkowy wrzesień 2008 – 300 000 pln kapitał początkowy waloryzowany do chf 152 600 chf
    2. Pierwsza rata 1960 pln , obecna rata 8240 pln ( 2000 chf x 4,12 pln/chf ) po ugodzie i skróceniu okresu kredytowania o 50% – taki trick banku.
    3. Oprocentowanie początkowe libor 3M + marża banku :
    4. Kapitał spłacony do maja 2016 : 42 TYS CHF
    5. Saldo kredytu z 31 maja 2016 : SPŁACONE 175 TYS PL, DO SPŁATY 844 TYS PLN ( 200 tys.chf + odsetki)
    6. Całkowity koszt kredytu od dnia udzielenia 1 019 000 TYS.PLN (PONAD 1 MLN )
    7. Ckk/kp = 340% tyle bank chce zarobić do dzisiaj na pożyczonym kapitale w pln
  3. W przypadku przerwania spłaty i postawienia kredytu (BTE)
    1. Komornik dokonuje przewalutowania po kursie nadania klauzuli wykonalności z bte np. 4,11pln/chf i dolicza do tej kwoty dalsze koszty
    2. Wymagalna kwota 1 600 000 pln + odsetki karne 24 % , ale faktyczna kwota zadłużenia klienta to zaledwie 130 tys pln.
    3. Koszty komornicze dodatkowo 150 000 pln
    4. Dług/roszczenie banku = 1346 % tyle bank chce zarobić do dzisiaj na pożyczonym kapitale w pln po wypowiedzeniu umowy kredytowej
 7. Wartość nieruchomości :
  1. Początkowa 300 000 pln 100,0 % wg wyceny banku
  2. Obecna 250 000 pln 83,3 % wg wyceny komorniczej 50%

TAKICH PSEUDOFRANKOWYCH KREDYTÓW ( W pln/chf) ZOSTAŁO UDZIELONYCH około 700 000 szt w latach 2003 – 2009

W kampanii wyborczej 2015 wielu polityków z różnych opcji politycznych wykazywało się dość znaczną znajomością problemu i proponowało unieważnienie klauzul walutowych w naszych umowach.

Po wyborach problem nie jest już tak pilny do rozwiązania , a rodzi wiele wydumanych przez banksterów „obaw i wątpliwości”.

Rozwiązania problemu brak, a nasila się kampania medialna w postaci wypowiedzi „ekspertów” o zagrożeniach dla systemu finansowego jakie może spowodować ustawowe rozwiązanie problemu .

Nasila się kampania ocieplania wizerunku tych samych toksycznych banków poprzez reklamy ( bank po prostu fair, przyjazny bank, przytul misia-miniratkę , itd. itp.)

Kolejną ściemą medialną jest tzw „ POMOC DLA FRANKOWICZÓW” ,tak BANKSTERZY nazywają wszelkie propozycje rozwiązań ustawowych, a głównie swoje propozycje, które są niczym innym jak tylko propozycją typu wolno nam ukraść tyle ,a jak już nie można, to trudno, niech chociaż ciut z tej kwoty której nie rąbniemy ,dopłaci nam skarb państwa. Nam bankom czyli BANKSTEROM. Mechanizm tej pomocy dla Banksterki opisuje ustawa o „pomocy frankowiczom” z października 2015. BGK ma wypłacić miesięcznie bankowi 1500,00pln , na wniosek banku (a nie na wniosek kredytobiorcy) „jeżeli bank poweźmie uzasadnione podejrzenie ,że kredytobiorca ma problemy ze spłatą swoich zobowiązań”… przez 18 miesięcy. Czyli poproszę za frico o 27 000 pln od każdego kredytobiorcy od skarbu państwa (BGK) dla prywatnego przedsiębiorcy (bank), a tenże dopisze sobie to do długu kredytobiorcy po przeliczeniu na chf + oprocentowanie dowolne i wg dowolnego kursu. Takie jest zbójeckie prawo . Kredytobiorca de facto dowie się o tym i o wartości dopisanej mu do rachunku w trakcie egzekucji.

Zna ktoś lepszy pomysł na biznes ? To zwróćcie się o kredyt na 27 tys pln do BGK – odpowiedź jest raczej znana :…”???” podstawa : ustawa PO z dnia ….druk …………….sejmowy:

DOŚĆ ŚCIEMY MEDIALNEJ

DO CZASU USTAWOWEGO ROZWIĄZANIA PROBLEMU KREDYTÓW WALORYZOWANYCH WALUTAMI OBCYMI POPRZEZ UNIEWAŻNIENIE W SPOSÓB BEZWZGLĘDNY KLAUZUL WALUTOWYCH ORAZ PRZELICZENIA WSZELKICH ZOBOWIĄZAŃ KREDYTOBIORCÓW DO RZECZYWIŚCIE UDZIELONEJ KWOTY KREDYTU W KWOCIE FAKTYCZNIE WYPŁACONEJ.

OGŁASZAMY :

Bojkot bez terminu 26 toksycznych banków i pozostałych podmiotów gospodarczych

stosujących nieuczciwe praktyki wobec swoich klientów,

unikających odpowiedzialności prawnej za ten fakt.

Zabieramy naszą kasę i nie płacimy rat .

Czym dla banków jest świat bez franków – zobaczymy.

Nasi przeciwnicy to nie wszystkie banki, lecz BANKSTERZY czyli BANKI UBABRANE WE FRANKI

osoby odpowiedzialne i ich poplecznicy : zarządy i ich prezesi nw.banków oraz

( ZBP: Bańka, Pietraszkiewicz, Groszek, KNF Jakubiak, Kwaśniak, NBP: Belka, ekonomiści :Orłowski, Kuczyński, Zuber, Petru): razem 169 osób

 1. Getin /Noble Bank/IdeaBank
 2. Millenium Portugalia
 3. ING /Bank Śląski Holandia
 4. Euro bank
 5. GE MONEY (przejęte przez BPH) BPH / USA
 6. PKO BP Nordea (przejęte przez PKO BP) Polski w 11,7%
 7. Raiffeisen Bank Polbank EFG (przejęte przez Raiffaisen) Austria
 8. Credit Agricole / Lukas Bank (przejęte przez Credit Agricole) Francja
 9. BZ WBK /Kredyt Bank (przejęte przez BZ WBK) Santander Hiszpania
 10. Multibank (przejęte przez mBank) mBank/BRE Niemcy
 11. Deutsche Bank Niemcy
 12. BNP Paribas/BGŻ Francja
 13. BOŚ akcjonariat mieszany
 14. Pekao S.A. (UniCredit) Włochy

Czyli 26 zagranicznych banków z ogólnej liczby 604 banków działających w Polsce

Czego żądamy: opis w „14 Postulatów POP” zał.nr.1

Jak nas okradają: opis w „24 kłamstwa o kredytach frankowych” zał.nr.2

Co na to Prawo: opis w „ Raport Rzecznika Finansowego „ zał.nr.3

Co na to politycy : Adresatami naszych postulatów są wszyscy politycy,bez względu na miejsce zajmowane w sejmie, KOD,PO,PIS,Kukiz 15, SLD, Nowoczesnapl ,PSL, oraz ci politycy którzy do sejmu się tym razem nie załapali.


This entry was posted in Komunikaty. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*